Masiniai kalnakasių streikai Ukrainoje: reikalavo 1000 eurų didinti atlyginimą

miners-block-the-railway-track-in-kryvyi-rih2017-05-23

Kalnakasiai Ukrainos Kryvyj Riho mieste masiškai streikavo gatvėse, o požeminėje šachtoje 400 darbininkų paskelbė bado streiką. Vienos pavojingiausių profesijų atstovai reikalauja nedelsiant drastiškai kelti atlyginimus.

Nuolat gresiant sprogimams ir užgriuvimams šachtose, Ukrainos kalnakasiai prieš kurį laiką sukilo į masinį streiką, iš viso įtraukusį daugiau nei 2000 darbininkų. Grupelė kalnakasių užblokavo privažiavimą geležinkeliu prie šachtų. Minia šachtininkų įsiveržė ir okupavo administracinius pastatus, reikalaudami ne tik tuojau pat pakelti atlyginimą 1000 eurų (Grivinos ekvivalentu), tačiau ir pasirūpinti geresne sveikatos apsauga, taip pat gauti priklausančias kasmetines atostogas. Atlyginimo kėlimas motyvuojamas ne tik darbo pavojingumu, tačiau ir šalyje augančia infliacija, dėl kurios nuolat nuvertėja pinigai.

Neprilausoma Ukrainos kalnakasių miners-protest-in-kryvyi-rihprofsąjunga kreipėsi, prašydama solidarumo ir pagalbos tarptautiniu mastu, nes kova su kalnakasybos bendroves valdančiais oligarchais (tarp jų ir Romanu Abramovičiumi) nėra lygi. Bendrovės kaltinamos mokančios mažus mokesčius nes, iš principo, esančios „ofšorinės“.

Su reikalavimais nesutinkantys darbdaviai bandė streiką nutraukti jėga. Be to, blokavo net geriamojo vandens tiekimą į šachtoje po žeme bado streiką paskelbusius kalnakasius. Galiausiai darbdavių atstovai nusileido į šachtą su pasiūlymu vienkartinai pakelti atlyginimus 12 proc. Tačiau darbininkų tai netenkino ir jie pareiškė sutinkantys tik su 20 proc. ir tolesniu 30 proc. atlyginimų kėlimu nuo rugpjūčio.

Po nepavykusių derybų kone 1500 protest_amkr-800x500metrų gylyje streikavusiems kalnakasiams administracija uždraudė pristatyti maistą. Streikuojanties šachtininkams solidarumą parodė ir virš žemės dirbantys šachtos darbuotojai – jie blokavo kelius, vedančius prie įmonės. Jos atstovai į tolesnes derybas dėl algų kėlimo nesileido.  Buvo stengiamasi bet kokia kaina surasti „atpirkimo ožių“ iš Ukrainos kalnakasių profsąjungos, kuriuos būtų galima lengva ranka apkaltinti neramumų kurstymu.

 

Parengta ir nuotraukos naudotos iš: ukrainesolidaritycampaign.org

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *