„Sandrauga“ teisme sėkmingai apgynė vairuotoją, kuriam priteisti 3000 eurų

Vairuotojai22017-06-06

Visoje Lietuvoje veikianti profsąjunga „Sandrauga“ vyko į Klaipėdą teisme atstovauti savo narį. Teismas pripažino, jog vairuotoju-ekspeditoriumi dirbęs vyras iš logistikos įmonės buvo atleistas neteisėtai. Buvusiam darbuotojui iš viso priteista virš 3000 eurų ir kompensuotos bylinėjimosi išlaidos.

Vyras iš darbo buvo atleistas jo nedarbingumo dėl ligos laikotarpiu. Iki tol jis įmonėje buvo išdirbęs tik keletą mėnesių, tačiau tai nesutrukdė „Sandraugos“ konsultuojamam ir atstovaujamam vairuotojui pareikšti ieškinį dėl neteisėto atleidimo. Viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjus darbo bylą, profsąjungos nario ieškinys buvo patenkintas.

Į Klaipėdą vykusi ir vairuotoją teisme atstovavusi „Sandraugos“ teisininkė Edita Kurklietytė paaiškina, kad šiuo atveju buvo pažeistas LR Darbo kodekso 131 straipsnio 2 dalies 1 punktas. „Mūsų atstovaujamam darbuotojui apie atleidimą nebuvo net pranešta, o logistikos įmonė su juo neatsiskaitė. Negalima teigti, jog ši situacija yra precedento neturintis atvejis, tačiau teismo praktikoje atleidimas nedarbingumo laikotarpiu pasitaiko itin retai. Finansinių įsipareigojimų turėjęs vyras buvo, iš principo, „paliktas ant ledo“ ir apgautas.“ – nepavydėtiną į „Sandraugą“ pagalbos besikreipusio vyro situaciją atskleidžia E. Kurklietytė.

Ne veltui sakoma, kad narystė profsąjungoje prilyginama draudimui. „Šiuo atveju įvyko kaip tik taip, – sako „Sandraugos“ teisininkė. – „Džiaugiamės galėję padėti dar vienam savo nariui teisminiame procese. Dabar žmogus vėl gali ramiai ieškotis kito darbo. Be to, teisinių žinių įgijimas darbuotojui kitą kartą pakliuvus į darbo ginča leis be didesnio streso objektyviai įvertinti ir apginti savo teises“.

Klaipedos miesto apylinkes teismasTolimųjų reisų vairuotojai-ekspeditoriai sudaro žymią profsąjungos „Sandrauga“ narių dalį. Taip yra dėl tos priežasties, jog ši darbuotojų dalis Lietuvoje yra ypač pažeidžiama. Mūsų šalyje susiformavusi ydinga darbdavių praktiką vairuotojams dalį atlyginimo palikti „šešėlyje“, nemokėti už krovinio pasikrovimą ar nuolat atskaityti dalį atlyginimo už tariamą degalų perviršį. Ilgiau dirbantiems darbuotojams reikalaujant didesnio atlyginimo tiesiog pasiūloma išeiti, nes esą „už nugaros laukianti eilė“ ar atleidžiama net nedarbingumo laikotarpiu, kaip atsitiko su „Sandraugos“ atstovautu vairuotoju.

Klaipėdoje gyvenančiam vairuotojui narystė „Sandraugoje“ suveikė kaip tiesioginis draudimas ir leido nedelsiant apginti pažeistus savo interesus dėl neteisėto atleidimo. Supratęs, kad yra apgautas, darbuotojas iškart krepėsi į jo interesus atstovaujančią ir visoje Lietuvoje teritoriniu pricipu veikiančią profsąjungą. Jos teisininkai užtikrino profesionalų ieškinio pateikimą ir sklandų atstovavimą teisme. Visa tai leido iš darbdavio prisiteisti daugiau nei 3000 eurų, kartu su visomis bylinėjimosi išlaidomis, o visas atstovavimas „Sandraugos“ nariui kainavo tik 1 proc. jo atlyginimo dydį atitinkantį nario mokestį.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.