„Automagistralės“ darbuotojų dėmesiui

automagistrale2017-06-08

„Sandrauga“ siekia, kad ieškinius pasirašę VĮ „Automagistralė“ darbuotojai artimiausiu laiku gautų pirmąsias pinigines išmokas. Šiuo metu vyksta intensyvus priklausančių išmokų perskaičiavimas. Besiskiriantys koeficientai, profesijų grupės, išdirbio laikas ir kiti veiksniai lemia skirtingus išmokų dydžius, kurie bus suderinti su kiekvienu darbuotoju atskirai.

„Sandraugoje“ karštos dienos. Prie profsąjungos vakar prisijungę Ariogalos meistrijos kelininkai užbaigė gausų VĮ „Automagistralė“ darbuotojų jungimąsi prie ieškinių. Jų perskaičiavimu ir derinimu su darbuotojais šiuo metu užsiėmę visi „Sandraugos“ specialistai. Dedamos visos pastangos, kad kelininkus kuo greičiau pasiektų pirmosios piniginės išmokos, kurios dar turi būti suderintos su kiekvienu darbuotoju atskirai.

Išmokų pervedimas bus organizuojamas vienu arba dviem etapais, priklausomai nuo gaunamos sumos. Narius prašome nespekuliuoti ir netikėti gandais, o pasikliauti tik „Sandraugos“ tiesiogiai pateikiama informacija – namaišyti kompensacijų su išėjimu ir t. t. Pasiekus bendrą susitarimą su Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir VĮ „Automagistrale“, ginčai nebebus perkeliami į Valstybinę Darbo ginčų komisiją, bet sprendžiami taikiu būdų abipusiu šalių susitarimu, sudarius įmonės ginčų komisiją paritetiniais pagrindais.

Kitos savaitės pradžioje planuojamas Taikos sutarčių pasirašymas, kurių pagrindu bus daromi piniginiai pervedimai. „Sandrauga“ tai laiko dideliu laimėjimu, nes einant tokiu keliu nebus užsisukama teismų karuselėje, o darbuotojai operatyviai gaus išmokas, vos pradėję mokėti nario mokestį „Sandraugoje“. Šiuo atveju, VĮ „Automagistralė“ darbuotojams daroma išimtis profsąjungos nuostatuose.

Abipusių nuolaidų būdu sprendžiamas klausimas yra priimtiniausias ieškinius padavusiems VĮ „Automagistralė“ darbuotojams. Vakar prisijungę Ariogalos meistrijos kelininkai kartu su visais pavieniais darbininkais, nesuspėjusiais prisijungti anksčiau, sudarys antrąją ieškinių bangą, kuri vyks išsprendus darbo ginčus. Jų reikalai bus sprendžiami taip pat operatyviai, todėl kviečiame nedelsiant jungtis visus likusiuosius ir priklausančius pinigus norinčius atgauti darbuotojus.

Norime priminti ir perspėti, kad šiomis išmokomis reikalai VĮ „Automagistralėje“ nesibaigia. Dėl įmonėje numatomos reorganizacijos, profsąjunga darbus tęs ir savo nariams padės ir toliau, vykdydama konsultavimosi ir informavimo procedūras. „Sandraugos“ nariai bus konsultuojami ir jų reikalai sprendžiami įvairiais auktualiais klausimais, tokiais kaip darbo stažas, kompensacijos ir kitos dirbančiųjų garantijos.

Pirmininkas Kęstutis Juknis

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.