„Sandraugai“ priklausantys policijos pareigūnai sudarė jungtinę atstovybę

policija12017-08-04

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir šakinės policijos profsąjungos dalyvavo susitikime dėl Lietuvos policijos šakos nacionalinės kolektyvinės sutarties parengimo. Policijos departemente prie LR VRM pradėtas derybas vainikavo „Sandraugos“ ir Klaipėdos apskrities vidaus reikalų sistemos profsąjungos jungtinės atstovybės sudarymas.

Statutinius pareigūnus – viešojo saugumo pareigūnus ir policininkus vienijanti profesinė sąjunga „Sandrauga“ sudarė jungtinę atstovybę su Klaipėdos apskrities jungtine organizacija kaip to reikalauja įstatymai. „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžia, kad naujoji šakinė kolektyvinė sutartis iš esmės turi skirtis nuo ankstesnės kolektyvinės sutarties, kuriai profsąjunga „Sandrauga“ nepritarė ir nepasirašė.

„Prieš tai buvusi kolektyvinė sutartis tebuvo deklaratyvių nuostatų ir įstatymų normų rinkinys, niekuo neprisidedantis prie didesnių pareigūnų socialinių garantijų bei geresnių darbo sąlygų. Esame įsitikinę, kad naujosios kolektyvinės sutarties projektas iš esmės pagerins ir patikslins pareigūnų socialines garantijas.“ – „Sandraugos“ ir Klaipėdos apskrities vidaus reikalų profsąjungos jungtinės atstovybės sudarymu džiaugėsi K. Juknis.

Pažymėtina, kad per 2015–2017 m., atstovaujant pareigūnų interesus ir ginant jų teises, visoje šalyje veikianti profesinė sąjunga „Sandrauga“ sprendė daugiausia pareigūnų bylų visoje Lietuvoje. Pastaruoju metu suaktyvėjus pareigūnų susidomėjimui stojimu į profsąjungą, primename, kad tiek statutinių, tiek valstybės tarnybos pareigūnų narystė profsąjungoje fiksuojama nuo tada, kai užpildomi dokumentai ir atskaitoma pirmoji nario mokesčio, sudarančio 1 % darbuotojo atlyginimo, įmoka.

Nemokamas teisininkų ir advokatų konsultacijas nariams ir nenariams profsąjunga „Sandrauga“ rengia kiekvieną ketvirtadienį, adresu Laisvės al. 46, Kaunas. Negalint atvykti, konsultuojame ir telefonu. Į konsultacijas registruotis prašome tel.: 8 37 206597 ir 8 655 85311.

Viešųjų ryšių atstovas Gintautas Lesevičius.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.