Policininkai gina jus – o kas gins policininkus?

52017-08-06

Į „Sandraugą“ su nusiskundimu kreipėsi profsąjungos nariai pareigūnai – jie nurodė, kad galimai daromi darbo laiko apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai. Siekiant išvengti galimų ginčų dėl darbo laiko apskaitos ir apmokėjimo pažeidimų, savo narius policijos pareigūnus atstovaujanti profsąjunga „Sandrauga“ oficialiu raštu kreipėsi į policijos generalinį komisarą Liną Pernavą.

Daugelį policijos pareigūnų atstovaujančios profsąjungos prašyta išsiaiškinti, kaip nuo 2017 m. liepos 1 d. įgyvendinamas „Plano 1000“ etapas viduriniosios grandies pareigūnams „į rankas“ gauti ne mažiau kaip 850 eurų. Mat policininkams tapo nesuprantama, kokiu būdu skaičiuojamas jų darbo užmokestis gauti 850 eurų „į rankas“, kai:

  • Pareigūnams, kurie dirba nuo 8 iki 17 val., 5 darbo dienų savaitę, mokami būtent pažadėtieji 850 eurų, tačiau
  • Pareigūnai, kurie dirba pamainomis po 12 val., 850 eurų „į rankas“ negauna, tuo atveju į darbo užmokestį jau įskaitoma priemoka už darbą naktį bei švenčių dienomis.

Susidaro situacija, kai priemoka už darbą naktį ir švenčių dienomis įskaitoma į policininkų 850 eurų užmokestį „į rankas“, nors pačios priemokos paskirtis yra kompensuoti pareigūno darbo laiką, dirbant pamainomis. LR Darbo kodekso 144 straipsnio 2 ir 3 dalyse nustatyta, kad už darbą švenčių dienomis mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbo užmokestis, o už darbą naktį mokamas ne mažesnis kaip pusantro dydžio atlyginimas.

Konstatuojama, jog darbas naktį neišvengiamai sukelia pavojų darbuotojų sveikatai, skatina organizmo išsekimą, todėl įstatymų leidėjas už darbą, atliekamą sunkesnėmis nei įprasta sąlygomis, numato priemoką, kuri mokama tik tokį darbą dirbantiems pareigūnams ir viršija įprastu darbo laiku dirbantiems mokamą atlyginimą.

4

Pabrėžtina, kad šiuo metu vykdomas neteisėtas ir netgi apgaulingas policininkų darbo apmokėjimas iš esmės pažeidžia pamainomis dirbančių pareigūnų Konstitucijoje įtvirtintą teisę į teisingą apmokėjimą už darbą, teisėtus jų lūkesčius. Tai kelia nepasitenkinimą policijos bendruomenėje, nes pareigūnai negauna teisingo atlygio už darbą – 850 eurų „į rankas“ bei priemokų už naktinį darbą.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, atstovaudama savo narius policijos pareigūnus, kreipiasi į Generalinį komisarą Liną Pernavą ir prašo įvertinti pateiktą atsiskaitymo lapelį bei nurodyti pavaldžioms policijos įstaigoms pašalinti darbo laiko apskaitos ir apmokėjimo pažeidimus.

Viešųjų ryšių atstovas Gintautas Lesevičius.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *