Valdiškas požiūris: skųsiu, kol tik galėsiu

policininkai2017-08-20

Nepagrįstai tarnybinę nuobaudą gavęs Tauragės apskrities policijos pareigūnas savo vadovybės buvo įveltas į keletą metų trukusį bylinėjimąsi. Ir nors nuobaudos galiojimas jau seniai pasibaigęs, skundas vijo skundą, o pareigūnas buvo priverstas teismuose kovoti vien dėl to, kad asmens byloje neatsidurtų nepagrįstas įrašas.

Istorija prasidėjo daugiau nei prieš du metus – 2015 m. liepos 10 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui J. M. buvo paskirta tarnybinė nuobauda. Jos pagrindas – kad policijos pareigūnas „visiškai netyrė administracinės bylos medžiagos“, todėl esą pažeidė pareigybės nuostatus. Nesutikdamas su nepagrįsta nuobauda profsąjungos narys J. M. gynė savo teises: jo pareigos eitos tinkamai ir joms nenusižengta, o tarnybinio patikrinimo išvadoje nurodyti neteisingi duomenys apie jo darbo krūvį, neanalizuotos aplinkybės, kurios buvo objektyvia kliūtimi pareigūno tirtos administracinės bylos kaltininkui išaiškinti.

Klaipėdos apygardos administracinis teismas pripažino, kad pareigūnas nekaltas. J. M. pateiktas skundas buvo patenkintas. Juo panaikintas pareigūno viršininko įsakymas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo. Tačiau Tauragės apskr. VPK pastangomis byla nukeliavo į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kuris savo ruožtu ją vėl grąžino į pirmosios instancijos teismą.

Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2017 m. kovo 27 d. antrą kartą pareigūną išteisino. Atrodytų – ko dar galima norėti, jei pareigūno nekaltumas jau įrodytas net 2 kartus? Tačiau Tauragės apskr. VPK taip neatrodė, o dviejų išteisinančių nutarčių buvo negana. Komisariatas su buku atkaklumu dar sykį kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Ir tik šio teismo neskundžiama nutartimi šių metų rugpjūčio 3 d. byla buvo užbaigta – Tauragės apskrities VPK apeliacinis skundas galutinai atmestas. „Sandrauga“ padėjo savo nariui policijos pareigūnui ne tik panaikinti nepagrįstą tarnybinę nuobaudą, bet ir išvengti nepageidautino papeikimo asmens byloje. Iš esmės likusį laiką tik dėl to ir buvo bylinėjamasi, mat praėjus metams, nuobaudos galiojimas jau savaime buvo pasibaigęs.

Aklas priešinimasis visoms pareigūną išteisinančioms teismų nutartims ir nepagrįstų ginčų iniciavimas apnuogina į viešumą dažnai nepatenkančią opią problemą – lengva ranka vykdomą mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą. Vien valdiškas užsispyrimas ir automatizmas į teismų karuselę įsuko J. M., kuris buvo priverstas net du metus vis iš naujo įrodinėti jau ir taip įrodytą savo nekaltumą.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *