Po „Sandraugos“ vizito K. Griniaus slaugos ligoninėje darbuotojai vėl gaus visą atlyginimą

Griniaus ligoninė2017-09-12

Gavus profsąjungos narių prašymą atkreipti dėmesį į nebemokamą darbo užmokesčio kintamąją dalį, „Sandraugos“ atstovai apsilankė VŠĮ K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje. Iš 64 čia dirbančių personalo žmonių, svarią dalį sudaro „Sandraugos“ nariai, daugiausia slaugytojos ir slaugytojų padėdėjos.

Savo narių interesus visose darbo sferose ginanti ir atstovaujanti profesinė sąjunga „Sandrauga“ nedelsdama sureagavo į nusiskundimą, jog nuo praėjusio mėnesio šioje viešojoje įstaigoje nebebuvo išmokėta kintamoji darbo užmokesčio dalis, sudaranti žymią darbuotojų atlyginimo dedamąją.

Problema radosi po to, kai vaizdžioje vietoje, Panemunės šile įsikūrusioje K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje darbuotojams prieš kurį laiką per rytinį susirinkimą žodžiu buvo pareikšta, kad įstaiga yra patekusi į labai prastą finansinę situaciją ir nesant pinigų darbuotojams bus nuimta kintamoji atlyginimo dalis. Tokią teisę įstaigos vadovė turėjo ir ja pasinaudojo esant neigiamam finansiniam rezultatui.

Vis dėlto, darbuotojams naujoji tvarka nebuvo pranešta raštu su išdėstyta alternatyva ir pranešimu apie pasikeitusias darbo sąlygas. Todėl tai naujoji įstaigos vadovė po „Sandraugos“ vizito ir pareikštų pastabų ginant savo narių darbuotojų teises įsipareigojo padaryti dabar. Profsąjunga pasiekė, kad darbuotojams jau su artimiausiu avansu būtų grąžinti už praėjusį mėnesį nesumokėti priedai (kintamoji atlyginimo dalis).

K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės direktorė teisinosi, kad sprendimas nebemokėti darbuotojams priedų buvo priimtas iškėlus taupymo planą ir mėginant atstatyti šią viešąją įstaigą į patenkinamą finansinę būklę. Profsąjungai darbuotojų vardu pareikalavus sumokėti priklausančius priedus ir supažindinus vadovę su galimybe kreiptis į Darbo ginčų komisiją dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies, buvo pasiektas šalis tenkinantis sprendimas.

Darbuotojų neinformavimas raštu apie sprendimą nemokėti priedų buvo aiškinamas tuo, jog direktorė atėjusi iš kitos įstaigos ir nesanti teisininkė. Konstruktyvus susirinkime „Sandraugos“ pasiūlytas dialogas leido profsąjungos narėms slaugytojoms ir jų padėjėjoms atgauti nesumokėtus priedus ir įvykdyti savo socialinius įsipareigojimus. Konkretūs darbai ir į sąskaitas grįžtantys uždirbti pinigai – geriausias profesinės sąjungos naudingumo dirbantiesiems įrodymas.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *