„Sandrauga“ Trišalėje taryboje tęsia kovą dėl MMA didinimo

Trisale taryba 09-212017-09-21

Šiuo metu Trišalės tarybos posėdyje dalyvauja „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir teisininkė Edita Kurklietytė, kuri pasisako dėl transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės įstatymo pakeitimo. Trišalėje taryboje toliau vyksta diskusijos dėl minimalios mėnesinės algos kėlimo. „Sandraugos“ pirmininkas K. Juknis jau praeitame posėdyje pareikalavo priimti neatidėliotiną sprendimą MMA didinimo klausimu, tačiau tam buvo pasipriešinta iš darbdavių pusės, o bet kokie sprendimai – vilkinami.

Jau tampa aišku, kad ši ištempta minimalios algos kėlimo procedūra tėra Vyriausybės viešųjų ryšių akcijos dalis. Galiausiai patvirtinus juokingą MMA didinimą 20 eurų, šiuos iškovotus „nuopelnus“ prisiims Vyriausybė, nors Trišalės tarybos posėdžių metu iš jos atstovų ir buvo aiškiai išgirsta, kad MMA didinimui yra nubrėžtos „lubos“ iki 400 eurų.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio teigimu, kaip ir visos kitos Vyriausybės, taip ir ši Vyriausybė užsiima populizmu, pompastika bei viešaisiais ryšiais. Dabar „popierinis“ atlyginimo minimumas yra 380 eurų, o po planuojamo „mizerinio“ pakėlimo tesieks 400 eurų. „Nekeičiant mokesčių sistemos, neįvedant progresinių mokesčių, toliau apmokestinant minimalią algą ir beatodairiškai siaurinant profesinių sąjungų teises, mes niekaip nepristabdysime emigracijos ir skurdo plitimo, kuris žmonėms yra ypač aktualus regionuose.“ – teigia K. Juknis.

Primename, kad pagal atlyginimus Lietuva velkasi Europos Sąjungos gale, o Lietuvos banko duomenimis, įsibėgėjusi grynoji infliacija jau dabar mūsų šalyje sudaro beveik 4 % lygį ir primena krizinius laikus.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.