Autobusų vairuotojai streikavo Jungtinėje Karalystėje, Briuselyje stojo eismas

ArrivaNotInService2017-10-29

Autobusų vairuotojai bei inžinieriai, dirbantys Jungtinei Karalystei priklausančioms kompanijoms Arriva ir Stagecoach, nebenorėjo ilgiau kęsti neteisybės, o ženkliai išaugusi užmokesčio infliacija nebeleidžia ilgiau tylėti. Matydami tokį nesiskaitymą su jais, darbuotojai sukilo į teisėtą streiką, kuris visiškai nepaveikė paslaugų teikimo klientams kokybės ir buvo išvengta bet kokių galimų nemalonumų – išankstiniai kelionių bilietai galėjo būti panaudoti kitose, tokias pačias paslaugas teikiančiose įmonėse. Tai užtikrino streiką organizavusi profsąjunga.

Pagrindinė priežastis lėmusi vairuotojų ir inžinierių pasipiktinimą, buvo neadekvatus ir nuolat kintantis atlyginimas. Darbuotojai nebegalėjo toliau kęsti neapibrėžtumo dėl nepastovaus darbo užmokesčio, kuris užaštrino dar vieną problemą – nelygybę tarp darbuotojų. Kompanija teisinasi, neva tokie atlyginimo skirtumai skatina konkurencingumą. Tačiau Arriva ir Stagecoach vairuotojai bei inžinieriai nesutinka su tokia vadovo psichologija.

Profesinės sąjungos atstovas Neil Clarke pasisako už sąžiningą ir pagrįstą darbo užmokestį, atsižvelgiant į didėjančią pragyvenimo kainą: „Profesinės sąjungos nariai pavargo tuo apgailėtinos darbo užmokesčio sistemos. Tokie kompanijos vadovo užmojai žemina darbuotojus.“

Kompanijos direktorius Phil Stone darbuotojus ir toliau maitina tik pažadais apie reformas, todėl dialogo su darbdaviais pasigendantys  profsąjungos nariai neketina nurimti. Jei derybos nevyks sklandžiai ir nebus pasiektas abipusis sutarimas – streikas įvyks dar kartą jau rytoj, spalio 30 dieną.

Tuo tarpu persikėlus per Lamanšą, Belgijoje viešojo sektoriaus darbuotojai, mokytojai, net ir šiukšlių surinkėjai dalyvavo demonstracijoje, kuri truko ištisas 24 val. Pasak darbuotojų, valdžia naudoja itin griežtas taupymo priemones ir privatizaciją, nuo kurios kenčia minėtos darbuotojų grupės, išėjusios į gatves ginti savo teisių ir streikuoti dėl biudžeto apkarpymo.

Darbuotojus ginanti profesinė sąjunga kartu su piliečiais sako, kad tai yra įspėjimas valdžiai ir jos skleidžiamai neteisingai politikai: „Dabartinė valdžia, kurios daugumą sudaro dešinieji, mano, kad viešojo sektoriaus darbuotojai nėra svarbūs, todėl mums moka žemesnius atlyginimus. Nežeminsime savęs, siekiame ginti savo darbą ir mūsų teikiamas paslaugas.“

Situacijai nesikeičiant, viešojo sektoriaus darbuotojai neketina kentėti ir įspėja, kad esant poreikiui, jie vėl stos į kovą prieš neteisingą politiką.

Parengta pagal wsws.org, manchestereveningnews.co.uk ir euronews.com.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.