Vairuotojui priteisti nesumokėti dienpinigiai

Vairuotojas2017-11-21

„Sandrauga“ Klaipėdos darbo ginčų komisijoje laimėjo dar vieną bylą. Visoje Lietuvoje veikianti profesinė sąjunga šį kartą  atstovavo tolimųjų reisų vairuotoją, kuriam darbdavys buvo įsigudrinęs nemokėti visų pajamų, susijusių su darbo santykiais. Darbo ginčas išspręstas „Sandraugos“ nario vairuotojo naudai – atsakovas jam privalės išmokėti 900 eurų nesumokėtų dienpinigių dalį.

Kaip žinia, tolimųjų reisų vairuotojai ypač dažnai susiduria su darbdavių savivale. Tačiau šį kartą profsąjungos narys R. Š. buvo tapęs ir galimos apgaulės auka. Jam ne tik nebuvo išmokėti visi priklausantys dienpinigiai, bet ir galimai klastoti vairuotojo parašai, kad būtų įrodyta, neva jis tuos pinigus yra gavęs. Net du kartus – tolimųjų reisų vairuotojui kaip įprastai esant komandiruotėje ir kitą kartą dėl ligos būnant laikinai nedarbingam – darbo užmokestis jam esą buvęs išmokėtas. Kaip tai padaryta vairuotojui nedalyvaujant – lieka paslaptis, o pats R. Š. tų pinigų nebuvo akyse matęs.

Todėl vairuotoju dirbantis vyras šią informaciją paneigė ir patvirtino, jog per visą darbo įmonėje laikotarpį nebuvo pasirašęs nei ant žiniaraščių, nei ant kasos išlaidų orderių, taip nėra gavęs grynųjų pinigų, nes įmonėje netgi nėra kasos (!). Dėl šios priežasties pateikti žiniaraščiai ir kasos išlaidų orderiai galimai buvę suklastoti, o pranešimas apie galimą padarytą nusikalstamą veiką nedelsiant perduotas policijai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl parašų klastojimo.

Darbdavys jo įmonėje dirbusiam tolimųjų reisų vairuotojui R. Š. buvo įsipareigojęs kas mėnesį mokėti 495 eurų priskaičiuotą darbo užmokestį ir pagal abipusį susitarimą nustatytus 63 eurų dydžio dienpinigius, vykstant į komandiruotes užsienyje. Vis dėlto, sutikslinus 2016 m. gruodžio–2017 m. gegužės laikotarpio darbo užmokesčio ir kitų pajamų pažymą su banko sąskaitos išrašu, paaiškėjo, kad darbdavys nebuvo savo darbuotojui pilnai išmokėjęs visų pagal susitarimą nustatytų 63 eurų dydžio dienpinigių. Tai sužinojus, R. Š. kreipėsi į darbdavį prašydamas jam nepriemoką grąžinti, taip pat, patyręs apgaulę, pateikė prašymą išeiti iš darbo.

Tačiau, nutraukus darbo santykius, buvęs darbdavys ir toliau delsė bei vengė pilnai atsiskaityti, todėl profsąjungos konsultuojamas R. Š., nepraleisdamas numatyto 3 mėn. termino nuo faktinio sužinojimo apie nepilnai išmokėtus dienpinigius, kreipėsi dėl pažeistų savo teisių į Darbo ginčų komisiją, kur jį sėkmingai atstovavo kvalifikuoti „Sandraugos“ teisininkai, net keletą kartų vykę į uostamiestyje posėdžiavusios Darbo ginčų komisijos posėdžius.

Profsąjunga „Sandrauga“ pasiekė, kad būtų pasirašyta taikos sutartis, pagal kurią vairuotojui grąžinta nesumokėtų dienpinigių dalis, o posėdžiuose dėl naujojo darbo reikalų negalėjęs dalyvauti ir profsąjungos pilnai atstovaujamas vairuotojas atgautų sau priklausančius pinigus. Ši istorija patvirtina narystės profesinėje sąjungoje naudą: naujame darbe užimtas tolimųjų reisų vairuotojas sulaukė visiško teisinio atstovavimo darbo ginčo byloje, jo teisės ir interesai buvo apginti, o nesumokėto darbo užmokesčio dalis grįžo neišleidus pačiam teisiniam atstovavimui nė cento.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *