Estija didina minimalų darbo užmokestį iki apvalios sumos

Estonia2017-12-03

Lietuvos siekis 2018 m. pradžioje didinti MMA iki 400 eurų atrodo tiesiog juokingai, lyginant su mūsų šiaurine kaimyne Estija. Viltys pasivyti pirmaujančią ir vis labiau nuo Baltijos kelio laikų ekonomiškai tolstančią kaimynę tampa vis labiau miglotos, nes jau nuo kitų metų pradžios Estijoje MMA kils iki pusės tūkstančio eurų.

Norėdama pagerinti piliečių gyvenimą, Estijos darbdavių konfederacija ir Estijos profesinės sąjungos konfederacija (EAKL) priėjo bendrą sutarimą dėl minimalaus atlyginimo. Valandinis darbo užmokestis nuo 2018-ųjų išaugs iki 3 eurų.

Estijos profesinės sąjungos konfederacijos pirmininkas Peep Peterson sako, kad derybos dėl minimalaus atlyginimo nustatymo buvo neįprastai sudėtingos. Buvo orientuojamasi ne į patį uždarbį, bet į tai, kokią įtaką ateičiai turės šis atlyginimo didinimas. „Per paskutiniuosius penkerius metus minimalus darbo užmokestis augo maždaug 10 proc. per metus. Be abejo, tai turėjo teigiamos įtakos išlaikant pusiausvyrą atlyginimuose. Nors dabar tokio tempo nėra, tačiau garantuojame sąžiningą ir stabilią ekonomikos raidą.“ – teigia profesinės sąjungos atstovas P. Peterson.

Tuo tarpu darbdavių pusę atstovaujantis Toomas Tamsar, bandydamas bet kokiomis priemonėmis stagnuoti MMA didinimą, mėgino pasiremti nekylančiu darbuotojų produktyvumu. Šią kortą Trišalės tarybos posėdžiuose nuolat naudoja ir Lietuvos darbdavių atstovai tam, kad būtų galima motyvuoti pasipriešinimui minimalios algos didinimui.

2017 metais Estijoje nustatytas minimalus darbo užmokestis siekė 470 eurų iš kurio 398,46 eurų buvo grynasis atlyginimas „į rankas“. Naujo minimalaus uždarbio susitarimo esmė yra išplėsti kolektyvinio užmokesčio sampratą. Tai reiškia, kad nuo 2018-ųjų metų visi darbdaviai privalės išmokėti savo darbuotojams ne mažesnę nei 500 eurų sumą „ant popieriaus“, kuri atitinkamai darbuotojams atsispindės daugiau nei 400 eurų realiuoju gaunamu atlyginimu.

Parengta pagal baltic-course.com

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.