Gydytojų sąjūdžio atgarsiai Tauragės ligoninėje su „Sandrauga“

Tauragės ligoninė2017-11-24

Visoje Lietuvoje kilusio gydytojų sąjūdžio šviesoje dėl savo atlyginimų ir normalių darbo sąlygų pasiryžo kovoti ir Tauragės medikai. Šią savaitę vykusiame susitikime solidariu stojimu į profesinę sąjungą „Sandrauga“ pasižymėjo VŠĮ „Tauragės ligoninė“ medikai, nuspręndę, kad laikas veikti nebe žodžiais, kaip tai yra įpratusios daryti kai kurios visuomeniniais pagrindais veikiančios profsąjungos, o realiais darbais.

Informacija apie „Sandraugos“ vykdomą sėkmingą savo narių, įvairių sektorių darbuotojų, atstovavimą, netruko pasiekti ir Tauragės medikų. Šiame mieste profesinė sąjunga „Sandrauga“ jau yra įkūrusi savo padalinius ne vienoje strateginėje įstaigoje kaip Tauragės rajono savivaldybė ar UAB „Tauragės šilumos tinklai“, o dabar eilė atėjo ir VŠĮ „Tauragės ligoninė“ darbuotojams, kurie vieningai pasirinko stoti į visoje Lietuvoje teritoriniu ir šakiniu principais veikiančią profsąjungą „Sandrauga“. Jos padalinys nuo šiol įkurtas ir Tauragės ligoninėje, kurioje dirba kone penki šimtai darbuotojų.

Šakiniu principu Lietuvos medikus ir medicinos personalą atstovaujanti profesinė sąjunga „Sandrauga“ sveikina Tauragės medikus ir personalą prisijungus prie vienos stipriausių profesinių sąjungų respublikoje gretų ir užtikrina savo nariams pilnavertę teisių gynybą bei atstovavimą. Ryžtingas ir teisingas Tauragės medikų žingsnis jungiantis prie „Sandraugos“ šiuo metu jiems gali būti labai svarbus – mat vis garsiau pasigirsta kalbų, jog netikėtai skolose grimzti pradėjusi VŠĮ „Tauragės ligoninė“ galimai bus reorganizuota. Tokiu atveju narystė profesinėje sąjungoje „Sandrauga“ taps nepamainomu dalyku, išvengiant atleidimų ir neatsiskaitymų su darbuotojais.

„Žmonės turi žinoti, kad narystė „Sandraugoje“ remiasi skandinavišku modeliu ir yra „nematoma“, todėl darbdavys niekaip nesužinos, kurie darbuotojai yra mūsų nariai, o jie patys bus apsaugoti.“ – pabrėžė profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. VŠĮ „Tauragės ligoninė“ padalinį įkūrusi „Sandrauga“ tikisi vaisingo dialogo bei bendradarbiavimo ir su „Tauragės ligoninės“ administracija siekiant visiems aktualių ir bendrų tikslų – tai šioje gydymo įstaigoje dirbančiųjų gerovės, tiesiogiai koreliuojančios su aptarnaujamų pacientų gerove.

„Sandrauga“ yra pasirengusi susitikti su VŠĮ „Tauragės ligoninė“ vadovybe, kad būtų aptartos tolimesnės socialinio dialogo perspektyvos, o taip pat apsvarstyta kolektyvinio darbuotojų atstovavimo galimybė. Profesinė sąjunga artimiausiu metu ketina su VŠĮ „Tauragės ligonine“ aptarti kolektyvinės sutarties projekto ruošimą ir patvirtinimą šioje gydymo įstaigoje.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.