Pareigūnų darbo organizavimo Šilutėje sąskaita – gadinama sveikata

Sandrauga Šilutė2017-12-21

Prieššventinio darbymečio metu „Sandrauga“ lankėsi tolimojoje Šilutėje pas profesinės sąjungos narius policijos pareigūnus. Susitikimas neapsiribojo šventiniais sveikinimais – jame buvo aptarta Tauragės apskr. vyr. policijos komisariato Šilutės raj. policijos komisariate dirbančių veiklos skyriaus pareigūnų problematika. Atrodo, kad valdžia juos laiko robotais, galinčiais dirbti kelias naktis iš eilės ir beveik nematyti savo šeimų.

Šilutės rajonas, į kurio įvykius reaguoja Šilutės r. Policijos komisariato pareigūnai, yra netgi didesnis nei Tauragės rajonas, o pareigūnų Šilutės PK dirba kur kas mažiau. Be to jų nuolat mažėja. Tarp esminių to priežasčių ir yra darbo krūviai Šilutės PK. Tokiu būdu susidaro uždaras ratas, dėl kurio esamieji veiklos skyriaus pareigūnai yra priversti dirbti užkamšant esamas žmonių spragas. Jiems „nebegalima“ ir sirgti. Nors veiklos skyriaus pareigūnų darbo grafike pagal statutą pažeidimų nėra, tačiau juo absoliučiai neatsižvelgiama į pačių darbuotojų interesus.

Šilutės PK pareigūnų „Sandraugos“ narių reikalavimai nėra dideli – viso labo gyventi normalų gyvenimą ir jaustis žmogumi. Tai padaryti nėra jau taip paprasta dirbant tris naktis iš eilės. Daugelis šeimas turinčių pareigūnų, dirbdami tokiu grafiku, šeimas jau turi tik formaliai, nes su šeimynykščiais beveik neturi galimybių pilnavertiškai bendrauti. Trūkstant pareigūnų, darbo krūvius veiklos skyriuje išaugina reagavimas į įvykius. Veiklos skyriaus pareigūnai profesinei sąjungai išreiškė nusiskundimus, kad nebeturi laiko net vykdyti apklausų, nes nuolat reikia reaguoti į įvykius visame Šilutės rajone, kuris savo dydžiu netgi pranoksta Tauragės rajoną.

Dėl darbo grafikų sudarymo vasarą jau buvo kreiptasi į Tauragės apskr. VPK, kuriam priklauso Šilutės PK. Tačiau jokių rezultatų oficialus kreipimasis nedavė. Išklausęs Šilutės pareigūnų nusiskundimus ir darbo su esamais grafikais aplinkybes, „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžė, kad teisininkai įsigilins į esamą situaciją, kad padėtų pareigūnams susigrąžinti normalų gyvenimą ir nebegadinti sveikatos dirbant už kitus.

„Profesinė sąjunga dės visas pastangas, kad padėtis pareigūnų darbo problematikos veiklos skyriuje atžvilgiu būtų išspręsta. Kadangi kreipimaisi į Tauragės apskr. VPK ir Šilutės PK vadovybę rezultatų nedavė, todėl verta būtų apsvarstyti kontaktą su aukščiausia Policijos departamento vadovybe dėl esamos komplektacijos Šilutės PK bei grafikų sudarymo. Visai nenuostabu, kad Šilutėje mažėja norinčiųjų dirbti pareigūnų tokiomis darbo sąlygomis. Tai paprasčiausiai nėra normalu ir turi būti neatidėliotinai sprendžiama.“ – situaciją pakomentavo pirmininkas K. Juknis.

Pabrėžtina, kad Policijos departamento pajėgų valdymo skyriaus atliktoje sausio–lapkričio mėnesių stebėsenos analizėje pateiktos rekomendacijos mažinti darbo krūvius ir didinti pareigūnų skaičių. Rašte teigiamas siūlymas apskr. VPK, kur darbo krūvis yra didesnis už vidutinį, spręsti klausimą dėl krūvio mažinimo vienam pareigūnui bei esant būtinumui didinti padalinio pamainos pareigūnų skaičių.

LPS „Sandrauga“ inf.