Slaugytojoms sugrąžintas pilnas darbo užmokestis

SlaugosLigonine2018-03-23

„Sandrauga“ dar kartą apgynė Kauno K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje dirbančias slaugytojas ir jų padėjėjas. Dar metų pradžioje atlyginimo lapeliuose slaugytojos pasigedo po 40, o padėjėjos neteko apie 33 eurų. Įstaigos direktorė šiuos atlyginimo kintamosios dalies apkarpymus motyvavo „neadekvačiai dideliu“ darbo užmokesčio fondu ir itin prasta slaugos ligoninės finansine padėtimi. Savo narius atstovaujanti profesinė sąjunga nedelsiant kreipėsi į Darbo ginčų komisiją ir apvaginėtoms moterims iškovojo jų pinigus.

Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė įsikūrusi vaizdingose ir strategiškai reakreacinėms paslaugoms teikti itin patraukliose Kauno Panemunės vietose. Deja, graži aplinka dar negarantuoja gerų darbo sąlygų. Savivalė prieš slaugytojas ir jų padėjėjas šioje slaugos ligoninėje vis pasikartoja, o būtinosios priežiūros reikalaujančius pacientus prižiūrinčioms moterims vienintelė viltis lieka jų teises visuomet besąlygiškai pasirengusi ginti profesinė sąjunga „Sandrauga“. Į ją metų pradžioje solidariai ir kreipėsi net kelios dešimtys neteisėtus kintamosios dalies apkarpymus patyrusios moterys. Kvalifikuoti ir didelę patirtį sprendžiant darbo ginčų bylas turintys „Sandraugos“ teisininkai nieko nelaukdami ir nepraleisdami terminų kreipėsi į Darbo ginčų komisiją su kolektyviniu būrio K. Griniaus slaugos ligoninės darbuotojų prašymu išspręsti jų galimos nepriemokos klausimą.

„Darbo santykius apibrėžiančiame Darbo kodekse nurodoma, kad prieš patvirtinant ar keičiant darbo apmokėjimo sistemą turi būti įvykdytos informavimo ir konsultavimo procedūros. Apie numatomus darbo užmokesčio sistemos pakeitimus turi būti iš anksto supažindinti visi darbuotojai, tačiau taip neįvyko. Slaugytojas jau pasitiko faktas, kad jų atlyginimas sumažėjo – tai grasino sugriauti moterų finansinius įsipareigojimus ir dar labiau susiaurinti galimybę pasirūpinti šeimomis, nes ir taip menkus atlyginimus gaunančioms slaugytojoms kintamosios darbo užmokesčio dalies sumažinimas būtų pastūmėjęs į dar gilesnę skurdinimo duobę“, – situaciją kreipiantis į Darbo ginčų komisiją pakomentavo ne kartą 2017 m. šioje slaugos ligoninėje viešėjęs ir slaugytojas konsultavęs „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkų pastangomis K. Griniaus slaugos ligoninėje besidarbuojančios moterys atgaus už 2018 m. sausio mėnesį susidariusią atlyginimo nepriemoką. Be to, į kampą profesinės sąjungos teisiškai įsprausta slaugos ligoninės vadovybė slaugytojoms ir jų padėjėjoms įsipareigojo padidinti kintamąją darbo užmokesčio dalį. Ji 2018 m. I ketvirčiui pakeliama nuo 3 proc. iki 7 proc. Visa tai leido pasiekti Darbo ginčą užbaisiančios taikos sutarties iniciatyva. Profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai puikiai žino taikos sutarčių naudą darbo užmokesčio nepriemokas patyrusiems darbuotojams. K. Griniaus slaugos ligoninės darbuotojų atlyginimo nepriemokų sugrąžinimas dar kartą įrodo ne tik taikos sutarčių, tačiau ir priklausymo profesinei sąjungai naudą.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.