Buvusioms AB „Lituanica“ darbuotojoms sugrąžinti pinigai už netesybas

lituanica batai2018-04-05

Lietuvos profesinės sąjungos teisininkai Darbo ginčų komisijoje sėkmingai atstovavo dvi buvusias AB „Lituanica“ darbuotojas. Vasario mėnesį šios profesinės sąjungos narės su kvalifikuotų „Sandraugos“ teisininkų pagalba kreipėsi į Kauno teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisiją prašydamos priteisti delspinigius ir netesybas už uždelstą atsiskaityti laiką, kuris po atleidimo iš darbo dienos prasitęsė net į pusantro mėnesio.

Teisės aktus puikiai išmanantys „Sandraugos“ teisės specialistai prašydami dviems iš darbo AB „Lituanica“ atleistoms darbuotojoms išmokėti netesybų sumą rėmėsi LR Darbo kodekso 147 str. 2 dalimi. Joje nurodyta, kad darbo santykiams pasibaigus, o darbdaviui ne dėl darbuotojo kaltės uždelsus atsiskaityti su darbuotoju, darbdavys privalo mokėti netesybas, kurių dydis – darbuotojo vidutinis darbo užmokestis per mėnesį, padaugintas iš uždelsto laiko. Be to, buvo pareikalauta priteisti ir delspinigius už dar 2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais moterims vėlavusį atlyginimą.

Atsakydama į ieškovių ir jas atstovaujančios profsąjungos pateiktą prašymą Darbo ginčų komisijai, AB „Lituanica“ nurodė pripažįstanti, jog su darbuotojomis buvo atsiskaityta daug vėliau nei atleidimo iš darbo dieną. Vis dėlto, tiek atsiliepime, tiek ir Darbo ginčų komisijos posėdžio metu AB „Lituanica“ atstovai mėgino įrodinėti, esą sankcijų pritaikymas šiai įmonei padarytų žalos kitų darbuotojų interesams ir kreditoriams, nes AB „Lituanica“ yra susidariusi sunki finansinė padėtis. Be kita ko, kaltė dėl vėlavimo atsiskaityti suversta šalyje pastaruosius porą metų iš eilės vykusiai recesijai, dėl ko esą sumažėjusios įmonės gamybos apimtys.

Tačiau kompetetingos Kauno skyriaus Darbo ginčų komisijos šie argumentai nepaveikė. Besąlygiškai savo narius visoje Lietuvoje teritoriniu ir šakiniu principu atstovaujančios „Sandraugos“ teisininkai pasiekė dar vieną pergalę atstovaujant savo narius dirbančiuosius. Dviems buvusioms AB „Lituanica“ darbuotojoms narystė profesinėje sųjungoje „Sandrauga“ leido atgauti iš darbdavio po daugiau nei 630 eurų. Šias sumas sudarė netesybos už uždelstą atsiskaityti laiką nuo vasario vidurio iki kovo pradžios bei už ankstesnius atlyginimų vėlavimus susidarę delspinigiai.

Profesinės sąjungos nemokamai suteiktas teisinis atstovavimas leido „Sandraugos“ narėms be papildomų rūpesčių ir bylinėjimosi atgauti netesybų ir delspinigių sumas. Greitai išspręstas Darbo ginčas leis moterims įvykdyti savo finansinius įsipareigojimus bei suteikė galimybę laisviau planuoti ateities darbo žingsnius.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.