Susitikimas su VĮ „Kelių priežiūra“ darbininkais: išsakyti skauduliai ir ryžtas siekti permainų

Keliu prieziura2018-03-29

Savo gretose kelis šimtus VĮ „Kelių priežiūra“ vairuotojų-kelio darbininkų jungianti profesinė sąjunga „Sandrauga“ apsilankė susitikime su įvairių meistrijų dirbančiaisiais. Po susitikimo „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui teliko konstatuoti, kad darbininkų problemos šioje iš regioninių kelių priežiūros įmonių ir VĮ „Automagistralė“ neseniai reorganizuotoje įmonėje tęsiasi ir toliau.

Profesinė sąjunga „Sandrauga“ dar praėjusiais metais padėjo buvusios VĮ „Automagistralė“ vairuotojams–kelio darbininkams ir traktorininkams–kelio darbininkams atgauti 3 metų laikotarpiu susidariusias nepriemokas už darbą viršvalandžiais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Bendros visoje šalyje išsidėsčiusiose meistrijose VĮ „Kelių priežiūros“ darbininkus atstovaujančios profesinės sąjungos teisininkų pastangomis dirbantiesiems priteistos sumos siekė šimtus tūkstančių eurų. Jomis džiaugėsi visi Darbo ginčuose „Sandraugos“ atstovauti buvusios VĮ „Automagistralė“ darbininkai.

Nors dirbantieji po reorganizacijos tikėjosi, kad šioje valstybės įmonėje pokyčiai į gerąją pusę, visoje Lietuvoje veikianti profesinė sąjunga „Sandrauga“ vėl išgirdo darbininkų nusiskundimus. Reaguojant į žmonių nuolat išsakomą problematiką dėl budėjimų namuose, darbo organizavimo, apmokėjimo bei darbo grafikų sudarymo „Sandrauga“ nedelsdama surengė susitikimą. Jame gausiai dalyvavo ryžtingiausi įvairių meistrijų dirbantieji, nepabūgę išsakyti savo skaudulius ir paviešinti juos atstovaujančiai profesinei sąjungai darbe vis dar tvyrančias problemas.

Surengtame susitikime su keliomis dešimtimis VĮ „Kelių priežiūra“ darbininkų dalyvavęs „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis išklausė jų problemas ir pasiūlė sprendimo gaires. Profesinės sąjungos teisininkė Karolina Randakevičiūtė darbininkus supažindino su naujuoju budintiems vairuotojams itin aktualiu Europos Teisingumo Teismo (ETT) sprendimu dėl pasyvaus budėjimo namuose pripažinimo darbo laiku.

Vadovaujantis vasario mėnesį pateikta ETT pozicija, LR Darbo kodekso 118 straipsnis, kad pasyvus budėjimas namuose, pasirengus atlikti darbo funkciją, nelaikomas darbo laiku, neatitinka Europos Darbo laiko Direktyvoje nustatyto darbo laiko apibrėžimo. Remiantis ETT nutarimu, Darbo laiko direktyva yra netinkamai perkelta į mūsų šalies teisę. Dėl šios priežasties būtinas kuo greitesnis pasyvaus budėjimo namuose reglamentavimo pakeitimas Lietuvoje.

Susirinkusius darbininkus konsultavęs „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžė darbininkų išsakytų problemų sprendimo svarbą. Tuo reikalu profesinė sąjunga oficialiu raštu jau kreipėsi į VĮ „Kelių priežiūra“ vadovybę, pateikdama prašymą surengti bendrą „Sandraugos“ atstovų, įvairių meistrijų darbininkų ir VĮ „Kelių priežiūra“ vadovybės susitikimą. Manoma, kad konstruktyvus apsikeitimas nuomonėmis ir probleminių aspektų betarpiškas išsakymas padės vystyti socialinį dialogą ir ateityje išvengti galimų darbo ginčų, kurie darbininkams nebūtų jokia naujiena.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.