Monthly Archives: vasario 2016

„Sandrauga“ ataskaitinis susirinkimas – jau šį penktadienį

2016-02-24 Kaip ir kasmet, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ gamina skaidres, rašo kalbas, lyginasi kostiumus ir jau šį penktadienį pateiks nariams per metus nuveiktų darbų ataskaitą!

Posted in Uncategorized | Komentarai įrašui „Sandrauga“ ataskaitinis susirinkimas – jau šį penktadienį yra išjungti

Profsąjungos atsiriboja nuo Premjero

2016-02-23 LR Premjeras viešai apkaltino šiuo metu streikuojančias švietimo profesines sąjungas, esą joms įtaką daro Rusija. Nors LPS „Sandrauga“ pozicija dėl streikų ir skiriasi nuo kitų švietimo profsąjungų, solidarizuodamiesi su kolegomis atsiribojame nuo Premjero.

Posted in Uncategorized | Komentarai įrašui Profsąjungos atsiriboja nuo Premjero yra išjungti

Streikui pritaria kas trečias pedagogas

2016-02-22 Du trečdaliai pedagogų mano, kad su reikia tęsti derybas Švietimo ir mokslo ministerija dėl geresnių darbo sąlygų įtvirtinimo kolektyvine sutartimi. Tuo tarpu streiko idėjai pritaria maždaug trečdalis – atskleidė LPS „Sandrauga“ vykdyta pedagogų apklausa.

Posted in Uncategorized | Komentarai įrašui Streikui pritaria kas trečias pedagogas yra išjungti

Ką verta žinoti apie darbo ginčų komisijas? [2 dalis]

2016-02-21 Darbo ginčų komisijos prie Valstybinės darbo inspekcijos buvo sukurtos prieš 3 metus. Nuo to laiko,  tarp darbuotojo ir darbdavio kylantys individualūs darbo ginčai yra sprendžiami būtent čia, tad nuo šių komisijų neatsiejamas yra ir profesinių sąjungų vaidmuo.

Posted in Uncategorized | Komentarai įrašui Ką verta žinoti apie darbo ginčų komisijas? [2 dalis] yra išjungti

Nelegalus darbas 2015 metais drastiškai išaugo

2016-02-19 Valstybinė darbo inspekcija informuoja, jog šiemet buvo skirta iki 7 baudų vienam darbdaviui už nelegalų darbuotojų įdarbinimą. Nepaisant to, pastebima tendencija, jog tokių atvejų šalyje daugėja. Dažniausiai nelegaliai yra įdarbinami užsieniečiai.

Posted in Uncategorized | Komentarai įrašui Nelegalus darbas 2015 metais drastiškai išaugo yra išjungti