Prancūzijos mokytojų profesinė sąjunga planuoja atnaujintą streiką

Prancūzijoje dirbančių mokytojų profesinė sąjunga sušaukė mokytojus dalyvauti antrajame – atnaujintame – streike. Jo metu norima protestuoti dėl esamų valdžios nustatytų koronaviruso testavimo ir izoliacijos nuostatų. Pasak mokytojų, dabartinė tvarka smarkiai trukdo pamokoms.


„Patiriami trikdžiai pamokų metu tapo nebevaldomi“


Tokį sprendimą mokytojų profesinė sąjunga priėmė po praėjusios savaitės vykusio vienos dienos pasivaikščiojimo. Per jį, anot profsąjungų, buvo uždaryta pusė šalies pradinių mokyklų. Profesinės sąjungos kaltina valdžios institucijas dėl nesugebėjimo parengti aiškias taisykles, kurių dėka būtų galima mokiniams likti mokyklose.

Mokytojai pasakoja, kad patiriami trikdžiai pamokų metu tapo nebevaldomi, ypatingai po to, kai dar labiau pradėjo plisti Omikron atmaina. Daugelis tėvų susiduria su sunkumais dėl skiepų paskyrimo dienos savo vaikams ir su ilgomis eilėmis prie testavimo vaistinėse.


„Šis chaosas yra sveikatos krizės nesuvaldymo rezultatas“


Prancūzijos valdžia sureagavo į gautus skundus ir nutarė skirti 5 mln. FFP2 kategorijos veido kaukių, skirtų mokyklų personalui. Taip pat nutarta įdarbinti 3 tūkst. pavaduojančių mokytojų, kurie pakeistų tuos mokytojus, kurie buvo priversti izoliuotis po kontaktavimo su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi.

mokytojai

Profesinėms sąjungoms – to neužteko. Kitą savaitę – ketvirtadienį – planuojamas naujas nacionalinis streikas, kurio metu bus organizuojamas „masinis pasivaikščiojimas“. „Šis chaosas yra sveikatos krizės nesuvaldymo rezultatas, o dabar reikia stiprių priemonių – stipresnių, nei tų, kurias įtvirtino ministras pirmininkas ir švietimo ministrė“, – teigia keturios profesinės sąjungos, pasirašiusios kreipimąsi, kurį taip pat pasirašė ir didžiausia Prancūzijos tėvų federacija. Profesinės sąjungos nori, kad būtų paskirta tiek pavaduojančių mokytojų, kiek realiai užtektų, kadangi koronaviruso atvejų skaičius mokyklose didėja vis labiau ir labiau.


Kęstutis Juknis: „Būtina daryti permainas“


Mokytojai taip pat nori daugiau asmeninių apsaugos priemonių, nei yra prižadėta ir daugiau pagrindinių investicijų į Prancūzijos švietimo sistemą. Šiuo metu mokytojo vidutinis darbo užmokestis atsilieka nuo daugelio kitų Europos šalių.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis taip pat sureagavo į šią situaciją ir palygino ją su Lietuva. „Nors mes (red. past. – LPS „Sandrauga“) esame pasirašę Švietimo šakos kolektyvinę sutartį, tačiau irgi manome, kad būtina daryti permainas Lietuvos švietimo įstaigose, o ne laukti ką pasakys valdžia ar pseudo-strategai. Laukti malonės iš dangaus yra pats ydingiausias sprendimas“, – komentavo K. Juknis.

Prieš streiką, vakar vakare buvo surengta demonstracija, skirta dar kartą atkreipti Prancūzijos valdžios dėmesį ir paraginti imtis labiau drastiškų priemonių.