Tūkstančiai Belgijos frankofoniškų mokytojų ir mokyklų darbuotojų praėjusią savaitę išėjo protestuoti į Briuselio gatves po dvejus metus trukusių mokyklų uždarymo ir vyriausybės nustatytų COVID-19 priemonių. Protesto priežastys yra pakankamai aiškios: mokytojai ir mokyklose dirbantys žmonės yra nepatenkinti esamomis darbo sąlygomis ir dėl finansavimo mažinimo.
„Mes tiesiog pavargome“
Pasak protestuojančiųjų, jų bendrą nusivylimą lėmė perpildytos klasės, būtinybė remontuoti mokyklas ir bendras darbuotojų trūkumas. Galima manyti, kad šią situaciją lėmė pasaulį ištikusi pandemija, tačiau teigiama, kad tokia padėtis jau buvo ir seniau, o koronavirusas tik pablogino esamas problemas. Mokytojai yra pavargę ir sako, kad jie taip daugiau nebegali. „Mes atiduodame viską savo moksleiviams. Mes darome viską kompiuteriu. Mes bandome tvarkytis su klausimais, (mokinių) nebūvimu, sergamumu, bet mes tiesiog pavargome“, – pasakojo vienas iš mokytojų.
Kitas mokytojas teigia, kad reikia mažinti mokinių skaičių klasėse. „Mūsų klasės yra per didelės, jose yra ir vaikų su negalia, kuriems reikia papildomos pagalbos. Mes jiems turime padėti, kol kita klasės dalis užsiima kita veikla“, – pasakojo pedagogas.
„Jie tiesiog nebeduoda mums prasmės toliau mylėti savo darbą“
Teigiama, kad sąlygos ir reikalavimai nuolatos keičiasi ir dabar daug daugiau laiko praleidžiama tvarkant mokinių nebūvimą pamokose, o tai tik prideda daugiau painiavos į ir taip jau komplikuotą situaciją. Tačiau didžiausias dėmesys skiriamas valdžios institucijoms, kurios yra suinteresuotos tik į išlaidų mažinimą. „Tai geriausias darbas pasaulyje. Mes visi mylime savo darbą, bet jie tiesiog nebeduoda mums prasmės toliau mylėti savo darbą“, – išreiškė nusivylimą protestuojantis mokytojas.
Paskutinį kartą tokio pobūdžio demonstracija, kurioje dalyvavo prancūziškai kalbantys mokytojai, vyko 2011 metais. Šį kartą proteste buvo žymiai daugiau pykčio, o šalies profesinės sąjungos šį protestą palaikė. Darbuotojai sako, kad jeigu padėtis tik blogės, jie sieks užmegzti ryšius su kolegomis iš kitų Europos šalių. Teigiama, kad tokiu atveju bus sudarytos sąjungos, kurių dėka reikalaus realių pokyčių ir kad valdžia suprastų, kad mokykla – tai investicija į ateitį.
Parengta pagal www.euronews.com informaciją.