DAUG UŽDIRBANTIEMS DARBUOTOJAMS SUNKU IŠSIVADUOTI IŠ „AUKSINIŲ PANČIŲ“

unnamed

Įmonių vaidmenys jau seniai vilioja darbuotojus turtais, tačiau tai brangiai kainuoja jų asmeniniam gyvenimui. Tik kai kurie darbuotojai pasitraukia.

Lewisas žinojo, kad už šešiaženklį atlyginimą reikia mokėti dideliu spaudimu darbe. Berlyne dirbantis pradedantis konsultantas manė, kad stresas buvo vertas to, kad greitai pasiektų 150 000 eurų (162 170 JAV dolerių; 128 460 svarų sterlingų) bazinį atlyginimą vienoje prestižiškiausių pasaulio įmonių.

„Reikia norėti būti prikaustytam prie stalo. Tu sutinki su tokiomis sąlygomis mainais į tokį didelį atlyginimą – toks yra žaidimas. Jei nedirbi 12 valandų iš eilės, atsakoma: „tau moka tiek, todėl privalai“, – sako jis. „Kai uždirbate tokį didelį atlyginimą, tai yra psichologinis blokas – jaučiatės jo nusipelnęs ir labai sunkiai dirbęs, kad jį gautumėte. Norisi išeiti, bet kiek galima sumažinti atlyginimą?“

Lewisas buvo įkalintas darbe ir karjeroje, kurių jie nekenčia, mainais į didelius atlyginimus ir prabangius privilegijų paketus. Nepaisant skundų dėl kankinančių darbo savaičių, varginančių užduočių ir toksiškų kultūrų, tokio pobūdžio pareigose darbuotojams, kurie dažnai savo gyvenimą grindžia didžiulėmis išmokomis, siūlomos didžiulės pinigų sumos. Vieni gali nusimesti auksinius pančius, kad pasiektų sveikesnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą, tačiau kitiems jų atsisakyti beveik neįmanoma – ir jie už tai moka.

Pirmą kartą šis terminas atsirado 1976m. pranašaudamas laikmetį, kai bankininkų atlyginimai ėmė smarkiai viršyti vidutinio privataus sektoriaus darbuotojo atlyginimą. Tačiau „auksiniai antrankiai“ dažnai reiškia ne tik bazinį atlyginimą, bet ir daugiau, nes bendras finansinis paketas, apimantis akcijų pasirinkimo sandorius, metines premijas ir išmokas, yra šešiaženklis ir dar didesnis.

Mano nerimo ir streso lygis buvo labai aukštas; mano mityba, fizinis aktyvumas ir miegas buvo tik pokštas. Pasitraukiau, nes jaučiau, kad toliau eidamas šiuo keliu būčiau sunaikinęs visa kita, kas man buvo svarbu, – Ryanas Renteria

Darbdaviams ,, finansinė priklausomybė“ yra ne tik tradicinė darbuotojų išlaikymo priemonė, bet ir priemonė, užtikrinanti, kad darbuotojai nuolat darbe sieks daugiau nei įprastai. Grakštus atlygis reiškia, kad darbuotojai yra priklausomi nuo įmonės užgaidų. Tačiau už didelius atlyginimus darbuotojai dažnai sumoka didelę gyvenimo kokybės kainą

Nors  darbuotojai yra nelaimingi, išsekinti monotoninės karuselės jiems dažnai sunku palikti poziciją su  didelėmis  finansinėmis  pajamomis

Priklausomybės sunku atsisakyti ne tik dėl atlyginimo,  bet ir dėl gyvenimo būdo, kurį jie įgalina. Didelį atlyginimą gaunančio žmogaus išlaidos paprastai būna didelės ir susijusios su tuo, kaip sunkiai jis dirba ir ką jau uždirbo.

Tai ne tik atlyginimas, prie kurio esate prisirišę: tai ir gyvenimo būdas, draugų grupė ir vertės jausmas . „Jie jaučiasi mirę viduje ir to net nesuvokia.“

Ji sako, kad besikeičiančiame darbo pasaulyje vis dažniau kalbama apie psichikos sveikatos išlaidas, susijusias su  pervargimu, išsekimu. Tačiau ji įspėja, kad šie finansiniai paketai čia išliks ir toliau, o esant neapibrėžtai ekonomikai vis daugiau darbuotojų gali likti dirbti, nesvarbu, kokiomis aplinkybėmis. „Iki 2008 m. buvo lengviau išlaukti ir anksti išeiti į pensiją, tačiau dabar tik nedaugelis gali uždirbti milijonus ir nustoti dirbti sulaukę 35 metų“. Išeitis visada yra.

Visada verta prisiminti, kad pinigai nėra vienintelis atsakymas, tačiau jie kuria skirtumus.  ( JAV prezidentas Barack Obama)

 

Pagal užsienio spaudą parengė Rūta Gelžinė