Tomas Laurušas „Sandraugos” turnyro lyderis

Messenger_creation_82bddf09-7b23-4772-a673-056c9f5be752

Messenger_creation_8121d804-9f3f-4398-bbbd-5cf9995c5f47

Messenger_creation_24151f25-c025-4605-9379-29a46d7369b6

Messenger_creation_851352a3-db11-4ae0-9ead-73ae00fa3c74

Messenger_creation_e37fbab4-8e35-4a75-b37e-20de7b2eff47

Šią dieną daugumoje pasaulio šalių švenčiant gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną, Kaune šiai progai pažymėti Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga” surengė elitinį „Sandraugos” greitųjų šachmatų turnyrą.

Daugelį pajėgių šalies ir kai kurių kaimyninių valstybių šachmatininkų dėmesį pritraukusio projekto sumanytojas Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga”. Turnyras vyko  viešbutyje Best Baltic Hotel Kaunas. Šventiniam turnyrui teisėjavo FIDE kategorijos teisėjas, Donatas Vaznonis, kuriam nuoširdžiai dėkojame.

LPS „Sandraugos” greitųjų šachmatų turnyre buvo žaidžiama 9 ratai, laiko kontrole 10 min.+5 sek. nuolatinio pridėjimo partijai pabaigti, dalyvavo 105 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos. Turnyras pasižymėjo plačia šalies geografija ir netgi užgriebė teritorijas už šalies ribų, apimant lietuvišką Punsko miestą Lenkijoje.

Taigi šventinio LPS „Sandraugos” turnyro nugalėtojo taurę laimėjo didmeistris Tomas Laurušas. II vieta ir sidabro medalis atiteko didmeistriui Valery Kazakouski, bronza – didmeistriui Pauliui Pultinevičiui.

Atskirose kategorijose vyko taip pat atkaklios kovos. Moterų kategorijoje be didesnio pasipriešinimo iš konkurenčių nugalėjo Olena Martynkova, Senjorų kategorijoje ( 60 m.) lygių nebuvo sportiškajam Alvydui Baltrūnui.

Nuožmios kova virė ir moksleivių įskaitoje. LPS „Sandraugos” pirmininkas K. Juknis nugalėtojo prizą įteikė Gleb Pidluznij.

Iškilmingai apdovanoti ir reitingo įskaitų „Iki 1500” „ Iki 1800” ir „Iki 2000“ geriausiuosius. Kategorijoje „Iki 1600″ nugalėjo Saulius Žiūkas, o ”Iki 1800″ nugalėjo – Yaryna Ozhaiska, ir taip pat „Iki 2000“ nugalėjo Karolis Gavenavičius.

Apdovanojimo ceremonijoje LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis palinkėjo – svarbiausia, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau žmonių vertinančių šachmatus, protą, pasirinkimų įvairovę, taikų būdą derinant su geriausiais sprendimais. To linkime visiems turnyro dalyviams.