Valstybės tarnybos įstatymo projektas: daugiau kritikos nei pritarimo

2014-06-03

Jau įregistruotas ir vertinimui  pateiktas Valstybės tarnybos įstatymo projektas. Šiuo metu Valstybės tarnybos įstatymas su pakeitimais galioja nuo 2002 metų. Pasak projekto iniciatorių, keisti įstatymą būtina dėl daugybės priimtų šio įstatymo pataisų ir nesuderinamumo tarp atskirų jo straipsnių. Naujojo įstatymo projektas pristatomas kaip paprastesnis ir labiau suprantamas. Juo siekiama atpiginti valstybės administravimą. Svarstyti šio įstatymo projektą numatyta šioje pavasario sesijoje.

Naujoji įstatymo redakcija paliestų per 52 tūkstančius valstybės tarnautojų, todėl šiuo metu aktyviai teikiamos Įstatymo projekto pastabos ir pasiūlymai. Šiuo metu kritikos jau sulaukė siūlymas seniūną priskirti poskyrio vedėjo pareiginei grupei, kadangi seniūnijos veikia kaip atskiri vienetai, o ne kaip poskyriai. Taip pat abejonių kelia ir konkursų eiti seniūnų pareigas sąlygos bei siekis atsisakyti valstybės tarnautojams suteikiamų kvalifikacinių klasių, o atlyginimus skirti tik atsižvelgiant į pareigybę. Kritikuotina ir nuostata, kad paskatinimus įstaigoje gali gauti ne daugiau kaip 25 procentai valstybės tarnautojų, kadangi gerai dirbančių įstaigoje gali būti ir daugiau.

Kritikos sulaukė siūlymai atostogas valstybės tarnautojams skaičiuoti ne kalendorinėmis, bet darbo dienomis, kadangi iškiltų problemų anksčiau sukauptas atostogas versti darbo dienomis.

Įstatymo projekte pateikiama darbo užmokesčio valstybės tarnautojams pertvarka, tačiau nenustatyta pagal kokius bazinius dydžius bus skaičiuojami atlyginimai, kadangi nuo 2008 metų bazinis dydis sumažėjo nuo 490 iki 450 litų.

Žavinta Stroputė

parengta pagal lzinios.lt informaciją