Protų nutekėjimas ir šviesuomenės žlugdymas liko neįveikta Lietuvos valdžios problema, atsparia valdžių kaitai. Suvokdami savo atsakomybę už Lietuvos ateitį ir jos demografines problemas, Lietuvos medikų sąjūdis ir „Sandrauga“ kviečia prisijungti prie rytoj Vilniuje vyksiančio medikų mitingo. Juo paskutinieji Lietuvos gydytojai bus simboliškai išlydėti į oro uostą emigracijai.
Sveikiname sulaukus 2018-ųjų – jūsų darbinės sėkmės metų!
„Sandrauga“ kviečia dalyvauti medikų mitinge!
Tolstant susitarimo vilčiai tarp gydytojų reikalavimų ir valdžios, Lietuvos medikų sąjūdis jau sausio 4 d. Vilniuje organizuoja „Paskutinių medikų žygį į oro uostą“. Jame planuoja dalyvauti ir gausų medikų būrį visos Lietuvos gydymo įstaigose vienijanti „Sandrauga“. Norinčius ir galinčius dalyvauti mitinge kartu su profesinės sąjungos kolektyvu prašome iki antradienio pranešti „Sandraugai“.
Lietuvos medikai greitai vyks dirbti į Latviją?
Jau kitąmet Latvija gali tapti dar viena šalimi, kur mielai emigruos dirbti Lietuvos medikai. Nors šiuo metu vidutinis gydytojų ir slaugytojų atlyginimas Lietuvoje gerokai lenkia kolegų Latvijoje, tačiau nuo kitų metų šios kaimyninės šalies ligoninėse besidarbuojančių gydytojų atlyginimus planuojama didinti iki 80 proc., o slaugytojų atitinkamai – iki 73 proc. Aišku, kad toks augimas Latvijos gydytojų darbo rinką padarys kur kas patrauklesnę nei mūsų šalyje ir stabdys latvių medikų emigraciją.
Istorinis žingsnis: „Sandrauga“ priimta į Europos profesinių sąjungų konfederaciją CESI
Prieš didžiąsias metų šventes „Sandraugą“ pasiekė džiugi ir laukta žinia tiesiai iš Briuselio. Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI generalinis sekretorius Klausas Heegeris oficialiu laišku informavo, kad „Sandrauga“ nuo šiol – pilnateisė vienos iš stipriausių Europos profesinių sąjungų konfederacijos CESI narė.




