Artėjančios Kalėdos, turinčios dovanoti pačias gražiausias emocijas, tokios bus ne visiems. Tauragėje, kur platų profsąjunginį tinklą jungia „Sandrauga“, rajono savivaldybės valdžia nusprendė sutaupyti dovanoms ir, prisidengę racionaliu biudžeto lėšų panaudojimu, iš darbo atleidžia visus etatinius savivaldybės vairuotojus. Vairavimo paslaugą rengiamasi pirkti iš trečiųjų asmenų arba vairuosiantys patys valdininkai. „Taip galima ir pusę savivaldybės darbuotojų atleisti.“ – žodžių į vatą nevynioja Tauragės raj. savivaldybės profesinės sąjungos „Sandrauga“ padalinio pirmininkė E. Jurgilienė.
Kasė duobkasiui duobę – bet patys įkrito
Baigiantis metams „Sandrauga“ laimėjo dar vieną svarbią bylą. Jos epicentre buvo atsidūręs ir kone apskritus metus teismų slenksčius kartu su profsąjungos teisininkais mynė Kauno SĮ „Kapinių priežiūra“ duobkasys Vaidas. Renkamojo organo narį be profsąjungos sutikimo atleidęs darbdavys netruko pasigailėti – jis ne tik turės grąžinti vyrą į darbą, bet ir išmokėti virš 6000 eurų už priverstines pravaikštas.
„Sandrauga“ konsultavo slaugytojas darbo grafikų pokyčių krečiamoje K. Griniaus slaugos ligoninėje
Visą Lietuvą apėmęs medikų sąjūdis išjudino bei teisybės ieškoti pastūmėjo ir Panemunėje įsikūrusios K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės slaugos darbuotojų personalą. Šioje ligoninėje slaugos būtinus žmones prižiūrinčioms moterims direktorė pranešė apie nuo kitų metų galimus įvesti grafikų pokyčius, kurie aukštyn kojomis grasina apversti visą įprastą slaugytojų darbo ritmą. Už tai ne tik nenumatoma jokio papildomo atlygio, tačiau jis dar ir apkarpomas.
Atomazga dėl Respublikinės Kauno ligoninės darbuotojų ateities – atleidimai atšaukiami
VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės padaliniuose nuo 2018 m. pr. darbuotojų laukusios permainos – stabdomos. Tuberkuliozės ir psichiatrijos bei Vaikų tuberkuliozės skyrių darbuotojai nebebus atleidžiami, taip pat jiems nebereikės persikelti dirbti į kitus ligoninės sektorius ir filialus. Tai šiandien vykusiame susitikime „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui užtikrino ligoninės vadovas doc. dr. Linas Vitkus.
Kviečia į steigiamąjį Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ suvažiavimą
Seimui pakeitus Miškų įstatymą, nuo 2018 m. sausio 1 d. naikinamos visos net 42 miškų urėdijos, o valstybinių miškų valdymą perima valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“. Tačiau iki įstatymo įsigaliojimo likus tik mėnesiui, kyla daugybė klausimų, iki šiol dar nėra žinoma kaip ši įmonė veiks, kiek žmonių bus atleista iš darbo.




